Skulptur sen Ming
2017-11-15
501263
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SKULPTUR, sen Ming, 1600-tal, religiös sittande figur, krederad och bemålad sandsten, tecken samt bönegömma på baksida, höjd ca 29, bredd ca 18 cm
Slitage, bortfall