Bouillottelampa
2017-11-18
501207
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LAMPE A BOUILLETTE, 1800-tal, empirestil för två ljus, förgylld brons, höj- och sänkbar svart plåtskärm, höjd 77 cm
Borrad för el, skärm med skador