Lisa Johansson-Pape bordslampa

Klubbat för:

1 450 EUR

Utropspris

1 400 EUR

LISA JOHANSSON-PAPE (1907-1989), bordslampa, "Senator", Orno, modellen formgiven 1947.
Mässing. Foten beklädd med läder, eloxerad mörkgrön skärm. Höjd 58 cm.

Små bucklor, slitage.

501119

2017-12-03