Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2017-11-16
500655
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandslap med pagoder samt tall i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 33 cm
Slitage, dekoren matt