Fat, Kina 1600-tal
2017-11-18
500016
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 500 EUR |
Fat, Kina, 1600-tal, porslin, blåvit dekor med fenixfåglar, diameter ca 16 cm.
Sedvanligt åldersrelaterat slitage.