Bordslystrar tidigt 1900-tal
2017-11-09
499426
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BORDSLYSTRAR, tidigt 1900-tal, marmor och mässing, kvadratisk fot, mässingsstomme behängd med prismor, vardera med två hållare för stearinljus, höjd ca 60, mredd 32 cm
Visst slitage, smärre nagg