Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2017-11-09
499268
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, längd 31-36 cm
Särö
Enstaka nagg, smärre slitage