Vas Kina 1800-tal
2017-11-09
499233
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad, med genombrutna hänklar, dekor av fenixfågel vid pion i underglasyrblått, höjd ca 40 cm
En hänkel med lagning