Kina 1700-tal
2017-11-07
498706
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SKÅLFAT, TALLRIK, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, diameter ca 21-27 cm
Skålfatet med lagningar