Samuel Pemberton dosa silverspecial
2017-11-04
498600
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
SAMUEL PEMBERTON, dosa, sterlingsilver, in och utvändigt förgylld, graverad dekor på välvt lock, stämplad Birmingham 1801, höjd 18 mm, vikt 45 g
Med monogram, mindre bucklor