Dosor silver silverspecial
2017-11-04
498597
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DOSOR, 2 st, silver, en av Henrik Hervander, Linköping 1804, en av oidentifierad mästare 1797, invändigt förgyllda, graverad dekor, längd 7-8 cm, vikt 122 g
Med monogram, slitage, den större med lagning