Erika Lagerbielke Orrefors vas Merridianus
2017-11-05
498455
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ERIKA LAGERBIELKE, vas, "Merridianus" ur serien "De fyra väderstrecken", Orrefors, klotformad, spiralvriden dekor i svart och blått, underfång i brunt, märkt Orrefors 9667-61, signerad och daterad 2003, 25-499, höjd 13 cm