Lockurna Kina prunusblom
2017-11-05
498308
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, dekor av prunusblom i underglasyrblått, lockknopp i form av fohund, höjd ca 30 cm
Fotringen med smärre nagg