Assiett Kina 1800-tal
2017-11-06
498206
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
ASSIETT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av fohundar i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 17,5 cm
Smärre kantnagg, kantlagningar, hårfin spricka