Brosch kamé
2017-11-07
498199
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
BROSCH, kamé, skuret snäckskal föreställande en figurscen i landskap, infattning av oädel metall och dekor med meanderslinga runt om, något oregelbunden form, 1800-tal, höjd 5,5 cm
Kamé med kantskada, metall med bucklor, en kantdekor saknas och en liten lagning finns