Dosor i silver
2017-11-03
498008
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
DOSOR, 1 par, silver, GAB, Stockholm 1925, invändigt förgyllda, höjd 4,5, diameter ca 6 cm, ttoal vikt ca 197 g
Gravyr "Elsa", bucklor