Ljuskrona
2017-11-03
497964
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, stomme i bronserad vitmetall, elektrifierad, behängd med olikformade prismor, för 6 st ljus, höjd ca 84, diameter 44 cm
Bruksslitage