Brosch 18 k vitguld emalj
2017-11-13
497758
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BROSCH, 18 k vitguld, i form av elefant, lavendel blå translucid emalj, dekor med fasettslipad safir 0,06 ct samt 14 briljanter totalt 0,14 ct, firma Fabergé, numrerad 44/500, enligt medföljande certifikat, 1900-talets senare del, längd 2,5 cm, vikt ca 9,5 g, originalask