Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2017-11-01
497382
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, sen Qianlong (1736-1795), oval form, dekor av flodlandskap med pagoder och tårpil i underglasyrblått, spår av förgyllning, längd ca 40 cm