Slevar och raguskedar silver
2017-11-01
497095
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SLEVAR, RAGUSKEDAR, STRÖSOCKERSKED, 5 dlr, silver, 1800-tal, stämplade Sverige, Danmark och Tyskland, längder upp till ca 35 cm, vikt ca 679 g
Slitage, bucklor, skada