Samling soppslevar silver
2017-11-01
497090
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SOPPSLEVAR, silver, 1800-tal, svärtade träskaft, 1 soppslev med snäcka, svenska stämplar, längder upp till ca 42 cm
Bruksslitage, en slev med avbrutet skaft, extra skaft medföljer