Ljuskrona empirestil
2017-11-06
496885
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, för 10 ljus, 1900-talets andra hälft, empirestil, stomme i mässing, behängd olikslipade prismor, höjd ca 88, diameter 79 cm
Slitage, skador, lösa delar