Skål 1800-tal
2017-10-28
496360
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, 1800-tal, kolmårdsmarmor, höjd 6,5, diameter 22 cm
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län