Kaffekoppar Kina 1700-tal Famille rose
2017-10-27
496007
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KAFFEKOPPAR, 3+1, varav en med fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av blommor, höjd ca 6 cm, diameter ca 5,5-12 cm
Fatet med smärre nagg