Skål Kina Filippinerna
2017-10-27
495948
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL, keramik, Kina, 16/1700-tal, dekor av blommor i underglasyrblått, tillverkad för export till sydostasien, botten etikettmärkt "National Museum Philippines", diameter ca 31 cm, höjd ca 14 cm
Omfattande lagningar