Tallrikar Kina 1700-tal
2017-10-26
495815
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3 st porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, floral dekor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 23 cm
Slitage, smärre nagg, tillverkningsdefekter