Stekfat tallrikar Kina 1700-tal
2017-10-26
495811
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STEKFAT, TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form respektive rund, dekor i underglasyrblått av landskapsvy respektive pioner, fatets brätte med lambrekängbård, längd ca 29 cm, diameter ca 22,5 cm
Slitage, smärre nagg