Collier
2017-10-28
495390
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
COLLIER, förgyllt silver, spår av svart emaljdekor, rektangulära plattor med akanatusslingor samt framtill med 3 ovaler med fasettslipade glasstenar och rocailler, 1800-talets senare del, svenska importstämplar, längd 44 cm