Armband 18 k guld
2017-10-27
495384
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
ARMBAND, 18 k guld, 3-radigt, ankarlänkar, mellanliggande plattor med blå emalj samt dekor av 3 små orientpärlor, säkerhetskedja ej öppningbar, Gustaf Dahlgren Co, Malmö 1914, längd ca 18 cm, vikt ca 10,4 g
Emalj med repor och slitage