Bägare silver Johan Leffler
2017-10-25
495329
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
JOHAN LEFFLER (verksam Falun 1754-1800), bägare, silver, godronerad fotring, graverad dekor, invändigt förgylld, stämplad 1777, höjd 8 cm, vikt 60 g
Med monogram, slitage och mindre bucklor