Fat Kina 1800-tal
2017-10-20
494231
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, 1 par, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av fenixfågel vid pion i underglasyrblått, diameter ca 32 cm
Ett fat med stjärnspricka i spegeln