Vaser Kina 1800-tal
2017-10-20
494056
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VASER, 3 st., porslin, Kina, 1800-tal, kalebassformade, dekor av parställda drakar bland pion i underglasyrblått, undersidan med fyra karaktärers märke, höjd ca 14,5-18,5 cm
De två större med lagningar