Granatsmycken
2017-10-19
493917
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ARMRING, BROSCHER, 2 st, RINGAR, 2 st, ÖRHÄNGEN, 1 par, förgyllt silver, rosenslipade almandingranater, 1900-talets första hälft, ringstorlek ca 18 resp. 18,5 mm