Göran Brunius oljemålning
2017-10-19
493882
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GÖRAN BRUNIUS (1911-2006): ´´Abiskojokks utlopp i Torne träsk´´, monogramsignerad och daterad 1948, olja på duk, ca 66x92 cm