Brosch 18 k guld orientpärlor
2017-10-25
493828
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BROSCH, 18 k guld, markisformad, guillocherad koboltblå emalj, markisformad, krans av orientpärlor samt pålödd dekordel i form av treklöver, Stockholm 1800-talets senare del, stämplar otydliga, längd 2,5 cm, vikt ca 3,2 g, ögla för hänge ej original medföljer