Urna Japan
2017-10-19
493602
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA, keramik, Japan, omkring 1900, sk Satsuma, polykrom delvis förgylld dekor med motiv av hägrar och blommor vid vattenbryn, reliefdekor i forma v rosett, höjd 36 cm
Mynning med lagning