Ring silver och guld 1800-tal
2017-10-29
493215
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
RING, silver och underhaltigt guld, markismodell, dekor med blå emalj samt diamanter med rosenslipning, 1800-talets andra hälft, längd 3 cm, ringstorlek ca 15 mm, vikt ca 8 g
En sten saknas, emalj med skador och repor