Ljuskrona empirestil
2017-10-15
493066
| Klubbat belopp | 7 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, för 10 ljus, 1900-talets andra hälft, empirestil, stomme i mässing, behängd olikslipade prismor, höjd ca 88, diameter 79 cm
Slitage, skador, lösa delar