Figuriner 6 st Kina
2017-10-16
492629
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
FIGURINER, 6 st, keramik, Kina, troligtvis Ming dynastin (1368-1644), bemålade och glaserade tjänare som bär på olika objekt, höjd ca 18 cm
Slitage, färgbortfall, sprickor, smärre nagg