Märta Måås-Fjetterström Ljusa mattan MMF

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Ljusa mattan", matta, formgiven 1928, rölakan, signerad MMF, ca 300 x 260 cm

fransar saknas, skador och fläckar

492054

2017-10-12