Ring 18 k guld
2017-10-13
491230
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
RING, 18 k guld, delvis med hamrad dekor, 3 trappslipade syntetiska vita spineller, stämplad GR (Guldsmedsmästarnas Riksförbund), Juvelateljén AB, Evert Lindberg, Göteborg 2006, ringstorlek ca 18,2 mm, vikt ca 22,6 g
Stenar med hack och smärre repor