Cremekoppar Kina 1700-tal
2017-10-10
491148
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
CREMEKOPPAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av blommor i emaljfärger, guld, höjd ca 7,5, diameter 6 cm
En hänkel med lagning