Bägare silver Ferdinand Sehl Stockholm 1741
2017-10-15
491047
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
FERDINAND SEHL, bägare, silver, Stockholm 1741, runt mynningen punsad béraindekor, invändigt förgylld, godronnerad fot, höjd 21,7 cm, vikt ca 515 g
Senare fot - 1800-talets början