Tallrikar Kina 1700-tal famille rose
2017-10-09
490932
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor av blommor och fåglar i emaljfärger, diameter ca 23 cm
En med lagning, de andra två med sprickor, nagg