Lockurna Kina 1800-tal
2017-10-08
490794
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 44 cm
Locket med kantlagning