Terrin 17/1800-tal
2017-10-07
489910
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TERRIN med lock, 17/1800-tal, Kina, porslin, dekor i underglasyrblått, lanskapscener, handtag i form av svinhuvuden, höjd ca 18, längd ca 31 cm
nagg, lock möjligen ej original