Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2017-10-03
489283
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsklippa med fågelpar vid pion i underglasyrblått, längd ca 34 cm
Blekt, nagg