Ljuskrona 1800-talets andra hälft
2017-10-01
488869
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, för 8 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 42, diameter 53 cm