Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
2017-10-01
488769
| Klubbat belopp | 11 500 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i bronserad metall, 1800-talets slut, Oscariansk, för 16 ljus, behängd med prismor, elektrifierad, höjd ca 93 cm, diameter ca 67 cm, extra prismor medföljer
Senare bronsering