Assietter Kina 1700-tal
2017-09-29
488283
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ASSIETTER, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av blommor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 19 cm
Nagg